Ara

Gaziantep’te Vahşice Saldırıya Uğrayan 14 Yaşındaki Çocuk Hakkında

09 Ocak 2024 tarihinde Gaziantep’te 14 yaşındaki A. Z. iki kişi (H.Ö ve M.F.K) tarafından vahşice saldırıya uğramış ve taciz edilmiştir. Bu elim saldırının duyulmasının ardından İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarca failler çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanmıştır. Hastanede tedavi altında bulunan mağdurun hayati tehlikesinin devam ettiği bildirilmektedir. Olayın yayılmasıyla birlikte ivedilikle harekete geçen Gaziantep Valiliği ve Emniyet güçlerine teşekkürlerimizi sunuyoruz. ULFED olarak, mağdur çocuğun sağlık durumunun ve saldırganların yargı sürecinin takipçisi olacağız. 

Son yıllarda Suriyelilere yönelik artan nefret söyleminin sonucu olan bu ırkçı saldırı münferit bir olay olarak değerlendirilemez. Cezasız kaldığı için günden güne büyüyen nefret söylemi, bu tür saldırıların meydana gelmesine neden olmakta, bu saldırılar ise masum insanların canına mâl olup toplumsal güven iklimine zarar vermektedir. Dahası, bu olaylara sebep olan nefret söylemi, Türkiye’de ve bölgede toplumsal huzur ve barış ortamının bozulmasını isteyen iç ve dış odaklar tarafından köpürtülmekte, bu şekilde kamuoyu zehirlenmektedir. 

ULFED olarak, toplumsal huzurun sağlanması için kamu otoriteleri tarafından nefret söyleminin yayılmasına yönelik önlemler alınması gerektiğini hatırlatıyor ve toplumsal huzuru muhafaza etmek yönündeki gayretlerimizi sürdüreceğimizi kamuoyuna bildiriyoruz. 

Uluslararası STK’lar Federasyonu (ULFED)

Arkadaşlarınızla içeriği paylaşın..

Geçmiş Açıklamalar

Gina Mercimek Davası Hakkında Açıklamamız

Öncelikle merhum kızımız Gina Mercimek’e Allah’tan rahmet, acılı ailesine sabırlar diliyoruz. 4 Nisan 2023’te okulundan çıktıktan sonra bir daha haber alınamayan 9 yaşındaki Suriyeli mülteci Gina Mercimek, komşuları Hüseyin Boğuç’un

Daha Fazla
Scroll to Top
Ara