Ara

“For Sama” belgesel gösterimi yapıldı

Harmony Projesi tarafından 20 Aralık 2022 Salı günü “For Sama” başlıklı belgeselin gösterimi kalabalık bir seyirci kitlesi eşliğinde gerçekleştirildi. Türkiye ve Suriye toplumundan önemli isimlerin katıldığı gösterime filmin yönetmeni Waad Alkateab ve ailesi de eşlik etti.

Harmony, “For Sama Gösterimleri” projesi kapsamında belgesel-filmi yüzlerce Türk seyirciyle buluşturdu. Suriyelilerin içsavaşta gösterdikleri direnişi ve son nefeslerine kadar vatanlarına tutunduklarını gerçek görüntülerle anlatan film, seyirciler üzerinde kuvvetli bir etkiye sahip oldu. Seyircilerin film öncesi ve sonrasında Suriyelilere dönük tutumlarındaki değişim uygulanan anket aracılığıyla ölçüldü. Anket sonuçlarına göre filmin ardından Suriyeliler hakkındaki yargıların büyük kısmı olumlu yönde değişti.

Harmony Projesi program yöneticisi Yavuz Yiğit’in Alkateab ailesiyle yaptığı söyleşinin ardından 2022 Uluslararası Harmony Ödül Töreni başladı. ULFED Genel Müdürü Muhammed Akta Türk toplumu adına Waad Alkateab’a, toplumsal uyum ve ahengi teşvik etmeye yönelik çalışmaları sebebiyle Harmony ödülünü takdim etti.

ULFED, Yönetmen Waad Alkateab, Doktor Hamza Alkateab ve tüm For Sama oyuncularına, gösterimin gerçekleştirilmesinde önemli katkıları bulunması sebebiyle Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ve gösterime gelen tüm seyircilere şükranlarını sundu.

Faaliyetlerden fotoğraflar

Arkadaşlarınızla içeriği paylaşın..

Scroll to Top
Ara