Ara

Taksim’de Yapılan Hain Terör Saldırısı Hakkında

Uluslararası Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu olarak, İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde bulunan İstiklal Caddesi’ndeki terör eylemini kınıyoruz. Hain saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Saldırıda yaralananlara da Allah’tan şifa dileriz.
Bizler, her zaman Türk kardeşlerimizin yanındayız, acılarını yüreğimizin derinliklerinde hissediyoruz.

Sadece bölgedeki halklara değil tüm insanlığa karşı bir tehdit olan PKK/YPG terör örgütü, Suriye’de de sivillere yönelik birçok katliam gerçekleştirmiştir. Unutulmamalıdır ki, terör örgütlerinin ırkı, dili, milliyeti, cinsiyeti yoktur. Bizler, ortak tarih, kültür ve komşuluk ilişkileri bulunan Türkiye ve Suriye halklarının kardeşliğine inanıyoruz.

Ancak bazı medya organlarında, sosyal medyada saldırganın kimliği ve milliyeti üzerinden bir halkın tamamını hedef alan açıklamalar yapılması bizleri üzmektedir. Terör örgütlerinden en çok canı yanan halklardan biri olan Suriyeliler, bir saldırgan üzerinden hedef
gösterilmemelidir. Bu sebeple siyasilerden ve medyadan saldırganı bir terörist olarak görmelerine ve mazlumları hedef alacak açıklamalar konusunda sağ duyulu olmalarına davet ediyoruz.

Mazlum Suriye halkına kapılarını açan Türkiye’ye bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Allah Türkiye halkını ve tüm halkları terörün her biçiminden korusun.

Arkadaşlarınızla içeriği paylaşın..

Geçmiş Açıklamalar

Gina Mercimek Davası Hakkında Açıklamamız

Öncelikle merhum kızımız Gina Mercimek’e Allah’tan rahmet, acılı ailesine sabırlar diliyoruz. 4 Nisan 2023’te okulundan çıktıktan sonra bir daha haber alınamayan 9 yaşındaki Suriyeli mülteci Gina Mercimek, komşuları Hüseyin Boğuç’un

Daha Fazla
Scroll to Top
Ara