Ara

Türkiye ve Suriye’yi Vuran Son Yıkıcı Deprem Hakkında

Uluslararası Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu olarak bugüne kadar Türkiye’de 14 binden fazla insanın, Suriye’de ise yaklaşık 3162 kişinin hayatını kaybettiği son yüzyılın en büyük afetlerinden biri olan Kahramanmaraş merkezli deprem nedeniyle kardeşlik ve keder birliği yapan Suriye ve Türkiye halklarına başsağlığı diliyoruz. Allah ölenlere rahmet, geride kalanlara da sabır ve şifa versin. 

Kış aylarının en soğuk günlerinde ve gece yarısı insanlar uyurken gerçekleşen deprem nedeniyle on binlerce insan da yaralanmış ve yüzbinlerce insan evsiz kalmıştır.

Federasyon olarak tarifsiz acıların yaşandığı şu günlerde, şu hatırlatmaları yapmak istiyoruz,

1. Federasyonumuz ve üyelerimiz, Türkiye ve Suriye’deki depremden etkilenen tüm taraflara gerekli desteği ve acil müdahaleyi sağlamak için tüm imkanlarını seferber etmeye hazırdır.

2. Deprem bölgesine yapılacak yardımlarda bireysel ve kurumsal girişimler dahil olmak üzere tüm taraf ve kuruluşların çabaları güçlendirilmekte ve onları bu acil insani felakete müdahale etmeye teşvik etmekteyiz.

3. Federasyon ve tüm üyeleri, her türlü lojistik, gıda ve ilaç desteği, ulaşım ve konaklama konusunda çalışmalar yürüten sivil toplum kuruluşlarına kolaylık sağlamak ve yardımların ulaştırılması için gerekli her türlü koordinasyon ve iş birliğini yapmaya hazırdır.

4. Savaş nedeniyle evlerini kaybetmiş, üstüne bir de deprem nedeniyle kaldıkları yerler de yıkılmış olan Suriye’nin kuzeyinde yaşayan insanlara yönelik altyapı, ekipman ve lojistik destek sağlayacak bir devletin yokluğunda bu bölgede depremden etkilenenlere acil müdahale gerektiğine dikkat çekmek isteriz.

Yaşadıkları zorluklara ve çaresizliklere rağmen Suriye halkının kalbi, zor günlerinde yanlarında olan kardeş Türk halkıyladır.

Dayanışma ve kardeşlik duygusuyla bu felaketin üstesinden geleceğimizi umuyoruz. Bir kez daha hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Arkadaşlarınızla içeriği paylaşın..

Geçmiş Açıklamalar

Gina Mercimek Davası Hakkında Açıklamamız

Öncelikle merhum kızımız Gina Mercimek’e Allah’tan rahmet, acılı ailesine sabırlar diliyoruz. 4 Nisan 2023’te okulundan çıktıktan sonra bir daha haber alınamayan 9 yaşındaki Suriyeli mülteci Gina Mercimek, komşuları Hüseyin Boğuç’un

Daha Fazla
Scroll to Top
Ara